Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: LYS

Etiket Arşivi: LYS

2017 LYS Tarih Konu ve Soru Dağılımı

Merhaba. Bu yazımda sizlere 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılacak olan LYS tarih oturumunun konu ve soru dağılımla paylaşacağım. Genellikle ezber üzerinden soru gelen tarih oturumu, bir çok aday için önem arz etmektedir. Konuları dikkatle okunup incelenmesi gereken tarih oturumundan her yıl ortalama olarak 44 soru gelmektedir. Ayrıca adaylara soruları cevaplamaları ... Devamını Oku »

2017 LYS Puan Türleri

Merhaba. Bu yazımda sizlere 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılacak olan LYS sınavının puan türlerini ve bu türleri etkileyen derslerin yüzdelik dağılımlarını paylaşacağım. Bilindiği kadarıyla LYS sınavına YGS sınavından 180 ve üzeri alan adaylar giriş yapabiliyor. Öte yandan LYS toplam 12 puan türünden oluşmaktadır. Bunların 4’ü MF (Matematik-Fen), 3’ü TM (Türkçe-Matematik), ... Devamını Oku »

2016 LYS Soruları ve Cevap Anahtarları

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere 2016 yılında ÖSYM tarafından farklı zamanlarda yapılan LYS oturumlarının sorularını paylaşacağım. ÖSYM bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak soruların tamamını yani %100’ünü öğrencilerin erişimine sundu. Yani sınava giren adaylar girdikleri oturumların sorularına kolaylıkla ulaşabilecekler. Toplamda 5 oturumda yapılan ve soruları bu yıl öğrencileri bir hayli zorlayan LYS sınavı üniversiteye ... Devamını Oku »

2017 LYS Felsefe Grubu Konu ve Soru Dağılımları

2017 Yılında ÖSYM tarafından hazırlanan LYS sınavında ki Felsefe Grubu Dersleri konu ve soru dağılımları belli oldu! Genellikle sözel alandan tercih yapan adayların girdiği bu oturum oldukça ezber gerektiriyor. LYS’de toplam 40 soru çıkmaktadır. Öte yandan unutulmamalıdır ki bu yıl ÖSYM tarafından yapılan YGS ve LYS  sınavlarında ki Din Kültürü ... Devamını Oku »

2017 LYS Biyoloji Konu ve Soru Dağılımı

2017 Yılında ÖSYM tarafından yapılacak olan LYS sınavında ki Biyoloji dersinin konu ve soru dağılımları belli oldu! LYS’de toplam 30 soru çıkmaktadır ve konuları boldur. Sayısal alandan giriş yapan öğrencilerin tercih eder. Uzun ve dikkatli bir çalışma dönemi gerektiren LYS Biyoloji konu ve soru dağılımı ise şöyle olmaktadır. 1- Hücre ... Devamını Oku »

2017 LYS Kimya Konu ve Soru Dağılımı

2017 LYS Kimya Konu ve Soru Dağılımı 2017 Yılında ÖSYM tarafından yapılacak olan LYS sınavında ki Kimya dersinin konu ve soru dağılımları belli oldu! LYS’de toplam 30 soru çıkmaktadır ve konuları boldur. Sayısal alandan giriş yapan öğrencilerin tercih eder. Uzun ve dikkatli bir çalışma dönemi gerektiren LYS Kimya konu ve ... Devamını Oku »

2017 LYS Fizik Konu ve Soru Dağılımı

2017 LYS Fizik Konu ve Soru Dağılımı 2017 Yılınd ÖSYM tarafından yapılacak olan LYS sınavında ki Fizik dersinin konu ve soru dağılımları belli oldu! LYS’de toplam 30 soru çıkmaktadır ve konuları boldur. Sayısal alandan giriş yapan öğrencilerin tercih eder. Uzun ve dikkatli bir çalışma dönemi gerektiren LYS Fizik konu ve ... Devamını Oku »

2017 LYS Geometri Konu ve Soru Dağılımı

2017 yılında ÖSYM tarafından yapılacak olan LYS sınavında ki Geometri konu ve soru dağılımları belli oldu! Üniversiteye geçişte ikinci basamak olan LYS sınavında ki matematik oturumu bir çok adayı ilgilendirmekte ve her geçen yıl zorluk derecesi artmaktadır. LYS’de toplam 30 Geometri sorusu çıkmaktadır. Yoğun çalışma gerektiren 2017 LYS Geometri konu ve soru ... Devamını Oku »

2017 LYS Coğrafya Konu ve Soru Dağılımı

2017 LYS Coğrafya Konu ve Soru Dağılımı 2017 Yılında ÖSYM tarafından yapılacak olan LYS Sınavında ki Coğrafya konu ve soru dağılımları belli oldu! LYS’de toplam 24 soru çıkan Coğrafya konuları genellikle ezbere dayalı, bunun yanı sıra YGS konularını da içermektedir. Verilen sürenin yetişmeme sıkıntısı da göz önünde bulunmalıdır. Peki 2017 ... Devamını Oku »

2015 LYS-3 Sorularının Tamamı (%100)

2015 LYS-3 Sorularının Tamamı (%100) Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere 2015 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan LYS-3 yani Edebiyat-Coğrafya sorularının tamamını paylaşacağım.Hiç bir yerde bulamayacağınız bu sorular Eğitim Tercih farkıyla sizlerle. Her yıl ÖSYM tarafından yapılan ve binlerce adayın ter döktüğü LYS sınavları yine 5 oturumda yapılacak. YGS sınavından 180 ... Devamını Oku »