Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: ygs

Etiket Arşivi: ygs

YGS Çalışma Programı

Merhaba. Bu yazımda sizlere YGS’ye hazırlanan her adayın kendine göre ayarlayabileceği, çok kullanışlı bir çalışma programı sunacağım. Ayrıca bu programı ister fotoğraf olarak indirin, ister PDF dosyası şeklinde indirin. Bu seçimi size bırakıp çalışma programı hakkında bilgi vereceğim → Bu program ÖSYM tarafından yapılan YGS sınavına girecek olan her adayın ... Devamını Oku »

2017 YGS Bilgi ve Tavsiyeler

2017 YGS Bilgi ve Tavsiyeler  Merhaba. Bu yazımda sizlere 2017 YGS’ye hazırlanacak olan kardeşlerim ve mezuna kalmış arkadaşlarıma 2015, 2016 YGS sınavında ki stratejilerden bahsedeceğim. Bu sayede sınav sorularını hazırlayan ÖSYM hakkında biraz bilgi sahibi olacak, sınava karşı oluşan ön yargınızı kıracaksınız.   Sınav Sorularını Kim Hazırlar?   Öncelikle YGS sınav ... Devamını Oku »

YGS Nedir?, Nasıl Çalışılmalıdır?

YGS NEDİR? NASIL ÇALIŞILMALIDIR? YGS yani Yükseköğretime Geçiş Sınavı, her yıl ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından üniversiteye gitmek isteyen adayları elemek amacıyla yapılan merkezi bir sınavdır. YGS:  40 Türkçe, , 40 Sosyal Bilimler, 40 Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere toplam 160 sorudan oluşmaktadır. Daha ayrıntılı incelemek ... Devamını Oku »

Ders Çalışmaya Nasıl Başlamalı?

DERS ÇALIŞMAYA NASIL BAŞLAMALIYIM? Uzun zaman boyunca gezdiniz-tozdunuz ama artık çalışmanız gerektiğinin farkına vardınız. Bu yazımı özelikle 10. Ve 11. Sınıfta okuyan arkadaşlar için paylaşıyorum. Bir çok öğrencinin hedefi yüksek. Kimi doktorluk istiyor kimi avukatlık. Bu meslekleri kazanmanın o kadar kolay olmadığını belirtmek istiyorum. Ama imkansızda demiyorum. Yani kazanmak isteyen ... Devamını Oku »

Verimli Ders Çalışma Yöntemleri

Merhaba arkadaşlar ders çalışırken  “Konuyu anlamıyorum” veya “Konuya çalıştım ama soru çözemiyorum” gibi sorunlarla karşılaşmanız pek normal. Peki bu sorunlara nasıl çözüm bulabiliriz? Bu yazımızda bu sorunlarınızı çözmeye çalışacağız.                                           ... Devamını Oku »

2016 YGS Soruları ve cavapları pdf

  2016 YGS Soruları ve Cevapları Merhaba arkadaşlar bu yıl ÖSYM tarafından yapılan ve 2 milyonun üzerinde öğrencinin ter döktüğü YGS sınavının soruları ve cevapları açıklandı…! Toplam 160 soru olan ve 160 dk verilen YGS sınavında bu yıl bazı değişiklikler yapılmıştı. Temel matematik testinde 33 matematik 7 geometri sorusu mevcuttu. ... Devamını Oku »