Tesettür Modasını Takip Edin, Siz de Şıklığı Elde Edin!

By , in Rehberlik on .

Tesettür modası her geçen gün gelişmekte olan ve yeni tasarlanan ürünleri sayesinde bayanları kendine hayran bırakan pek çok parçası ile dikkat çekmeye devam ediyor. Her geçen gün biraz daha fazla bayan bu modayı yakından takip ediyor ve her zaman çok daha şık görünümlere sahip oluyorlar. Sizler de tesettüre dair her şeyi bilmek ve öğrenmek istediğinizde ve bu tarza bürünmek istediğinizde, her zaman modayı yakından takip etmeli ve her sene giyilen parçaları, kullanılan desenleri ve renkleri bilmeniz gerekir. Dilediğiniz her an her yerden tesettür dair her şeyi öğrenebilir ve modayı yakından takip ederek sizler de bu tarzın içine bürünebilirsiniz. Tuniklerden feracelere, pantolonlardan eşarplara varana kadar tüm tesettüre ait parçaları yakından tanıyabilir ve böylece neyi hangi parçayla nasıl kullanmanız gerektiğini de öğrenmiş olacaksınız. Eğer kendinizi bu tarza dair hazır hissediyorsanız, hiç vakit kaybetmeden bir an önce alışverişe çıkmanız gerekiyor. Alacağınız salaş modelli parçaların ve daha pek çok parçanın kolaylıkla kombin edildiğini göreceksiniz ve artık tamamen modaya uygun kendinize özel bir tarzınız oluşacaktır.

Tesettür Denince Akla, Ferace Modelleri Gelir

Tesettür kapsamına dair en çok bilinen ve hatta bu tarza girenlerin dolabında mutlaka olması gereken ürünlerden biri de hiç kuşkusuz ferace modelleridir. Feraceler giyildikleri zaman çok şık olmasının yanı sıra rahat kullanımları ile de dikkat çekiyorlar. Bu nedenle dolabınızda mutlaka olması gereken bir parçadır. Hem spor günlük yaşam giyim tarzınızda hem de şık anlarınızda bir hayli kolay kombin edebilirsiniz. Ferace genellikle siyah ve lacivert gibi koyu renklerde tercih edilmesine rağmen, son zamanlarda renkli tonlar, sıcak renkli modeller ve açık renkli modeller de kendini göstermeye başladı. Sizler de en kısa zaman içerisinde bir adet siyah ya da lacivert bir adet de açık renkli ya da renkli bir modeli dolabınıza temin ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece hem en güzel modellere sahip olacak hem de tesettürle modayla ve daha pek çok şeyle nasıl yakından ilgilendiğinizi gösteriyor olacaksınız. Eşarplarınız ve şallarınız için, dolaplarınızda ayrı bir bölme oluşturmalı ve burada onlara özenli bakımı göstermelisiniz. Tesettürde en fazla önem verilmesi gereken parçalar hiç kuşkusuz kullanılan eşarplar ve şal modelleridir. İpek modellerden şifon modellere, pamuklu modellerden saten modellere varana kadar hem rahat ve spor hem de şık ve klasik eşarp ve şal modellerine yer vermeniz gerekiyor.

Tesettürün Vazgeçilmezi Tunik Modelleri Nasıl Kombin Edilir?

Tesettürde ve tesettüre dair bilinen her şeyde öncelikle gelen parçalar elbette tunik modelleridir. Tunikler kullanımı oldukça rahat olan ve her zaman her yerde giyilebilme özelliğine sahip olan ürünlerdir. Yaz aylarında daha çok salaş modeller ve yarasa kol kesime ait tunik modeller tercih edilirken, kışın spor, polar ve daha kalın kumaştan tasarlanan modeller tercih ediliyor. Her birinin kullanımı kolay kombin edildiğinden dolayı oldukça kolaydır. Bu nedenle dolaplarınızda olmazsa olmaz parçalardan biri olan tunik bulundurmanız gerekiyor. Tunikler hem kot pantolonlar ile hem kumaş pantolonlar ile hem uzun ve bol paça pantolonlar ile hem de Jean ve ara boy pantolonlar ile rahatlıkla uyum sağlıyor. Elbise ve etek gibi uzun olmadığından ya da ceket ve mont gibi kısa olmadığından her mevsim rahatlıkla giyilebilir özelliğe sahip modellerdir. Ayrıca dilediğiniz eşarp ve şal modeli ile de tamamlayarak tesettür giymeye devam edebilirsiniz.